Czy praca w Niemczech jest bezpieczna?

Niemcy to nadal jeden z najatrakcyjniejszych kierunków migracji zarobkowej Polaków. Wiąże się to nie tylko z wysokością zarobków w tym kraju, ale również z jego bliskością geograficzną. Choć bezpieczna praca w Niemczech to marzenie wielu Polaków, rzeczywistość wygląda niestety mniej optymistycznie. Wyjazd do pracy w Niemczech, zwłaszcza bez znajomości języka i tamtejszych przepisów prawa, może być nie tylko trudny, ale również bardzo ryzykowny. Jak nie dać się oszukać nieuczciwemu pracodawcy lub nielegalnemu pośrednikowi i jak znaleźć bezpieczną pracę w Niemczech?

Szukasz pracy w Niemczech? Uważaj!

W sieci można znaleźć wiele ofert pracy w Niemczech. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „praca sezonowa – Niemcy”, „wykonywanie usług – Niemcy” lub „kontrakty – Niemcy”, a znajdziemy setki ogłoszeń od pracodawców i pośredników. Z pewnością jest w czym wybierać, jednak należy pamiętać, że większość z tych ogłoszeń może być po prostu oszustwem. Nikt ich nie weryfikuje, a łakomi łatwego zarobku oszuści tylko czekają na nieświadomych zagrożenia Polaków, którzy wabieni są obietnicą ponadprzeciętnie wysokich zarobków. Niestety bezpieczna praca w Niemczech nie jest tak łatwa do znalezienia, jak ogłoszenia oferujące tego typu pracę. Za łatwowierność zwykle płaci się bardzo wysoką cenę i to nie tylko w postaci pieniężnej. Zagrożenia, które czyhają na poszukujących pracy Polaków, nie należą niestety do rzadkości. W najlepszym przypadku możemy zostać po prostu oszukani przez nieuczciwego pracodawcę, który nie wypłaci nam należnej pensji. To jednak nie jedyne niebezpieczeństwo. Niebezpieczna praca na czarno, brak ubezpieczenia i składek emerytalnych, problemy z zakwaterowaniem, nieludzkie warunki zatrudnienia, zakres obowiązków inny niż w umowie, a nawet zaginięcia i handel ludźmi – to niestety dzieje się naprawdę i co gorsza – nie jest to rzadkością.

Jak znaleźć bezpieczną pracę w Niemczech?

Planujesz wyjazd do pracy za granicę, ale boisz się, że zostaniesz oszukany? Jeśli interesuje Cię bezpieczna praca w Niemczech, a nie jesteś specjalistą od niemieckiego prawa, dobrym rozwiązaniem będzie współpraca z licencjonowaną agencją pośrednictwa pracy. Wsparcie specjalistów będzie szczególnie istotne, jeśli nie znasz dobrze języka niemieckiego i interesuje Cię pierwsza praca sezonowa w Niemczech. To również bardzo przydatne rozwiązanie, jeśli interesuje Cię praca w Niemczech na dłuższy czas, w tym np. wykonywanie usług. Zaufany pośrednik nie tylko zapewni Ci dostęp do sprawdzonych ofert pracy w Niemczech, ale również zadba o kwestie prawne i techniczne Twojego zatrudnienia. Jeśli planujesz wykonywanie usług w Niemczech lub pracę jako specjalista, postaw na współpracę z godną zaufania agencją pośrednictwa pracy, a nie tylko unikniesz niepotrzebnego stresu związanego z wyjazdem zarobkowym do nieznanego kraju, ale również nie będziesz martwić się o potencjalne zagrożenia ze strony nieuczciwego pracodawcy.

Bezpieczna praca w Niemczech? Euro-Kontrakt!

W Euro-Kontrakt twierdząco odpowiadamy na pytanie: „czy praca w Niemczech jest bezpieczna”. Twierdząco, o ile planując wykonywanie usług w Niemczech, postawisz właśnie na współpracę z nami. Wszystkie prezentowane przez nas oferty pracy w Niemczech, oraz oferty wykonywania usług w Niemczech są zweryfikowane. Współpracujący z nami pracodawcy są godni zaufania, więc pracownik może mieć pewność, że jego zarobki będą wypłacane zgodne z umową. Pensja trafi na konto w terminie i w ustalonej wcześniej wysokości, ponadto pracownik nie będzie musiał martwić się o ubezpieczenie, składki i podatki. Nie pobieramy opłat rekrutacyjnych i wpisowego, natomiast zapewniamy pełne wsparcie tłumacza, oraz bieżący kontakt z polskojęzycznym koordynatorem. Pomagamy również w dojeździe do miejsca pracy, a także w zakwaterowaniu. Oferujemy ponadto stałą pomoc prawną dla pracowników kontraktowych, a także zajmujemy się wszelkimi formalnościami, które wiążą się zarówno z zatrudnieniem sezonowym, jak i z długoterminowym wykonywaniem usług w Niemczech. Bez względu na rodzaj pracy, zawsze pilnujemy przestrzegania przez pracodawcę wszystkich przepisów prawnych i założeń umowy z pracownikiem.

    Skontaktuj się z nami!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922).