Praca za granicą bez języka – czy to możliwe?

Praca w Polsce dla wielu równa się z nieciekawymi ofertami pracy, ciągłym brakiem odpowiedniego wynagrodzenia i marnymi perspektywami na przyszłość. I wtedy pojawia się myśl o wyjeździe za granicę. Praca za granicą to szansa na rozmnożenie pieniędzy, a może nawet zadomowienie się w nowym kraju. Ale, co jeśli nie zna się języka? Czy praca za granicą bez języka jest możliwa? Jak ją znaleźć? Samodzielnie? A może skorzystać z usług agencji pośrednictwa pracy? Ten artykuł rozwieje wątpliwości.

Jak przygotować się do pracy za granicą?

Najpierw zastanów się, jakiej pracy szukasz. Skonkretyzuj, ile chciałbyś zarabiać. Pomyśl o kraju, do którego chciałbyś wyjechać.

Poszukiwanie odpowiedniej oferty pracy na pewno ułatwi ci rozejrzenie się wśród ofert agencji pośrednictwa pracy. Agencje pośrednictwa pracy często specjalizują się w ofertach zagranicznych i pomagają w znalezieniu pracy za granicą bez języka. Takie agencje też najczęściej zapewniają zakwaterowanie. To duże ułatwienie, kiedy znajdziesz się w nieznanym kraju.

Kiedy już przekonasz się, że wybrałeś właściwą agencję, poproś na początek o dobór oferty pracy za granicą bez języka. Powiadom rekrutera o swoim doświadczeniu w wybranych branżach.

Jeśli już znajdziesz odpowiednią dla ciebie pracę za granicą bez języka, skompletuj niezbędne dokumenty:

– dowód osobisty/paszport

– ksero dowodu tożsamości i innych ważnych dokumentów

– dokumenty podpisane z agencją w sprawie pracy i zakwaterowania

– ubezpieczenie zdrowotne

– pozwolenie na pracę i pobyt (niektóre kraje tego wymagają)

– certyfikaty i zaświadczenia potwierdzające określone umiejętności

Praca za granicą bez języka – to naprawdę możliwe?

Jeśli nieznajomość języka to jedyny powód, dla którego masz zdecydować o niepodjęciu pracy za granicą, nie zniechęcaj się. Pamiętaj, że język nie jest warunkiem koniecznym do zdobycia pracy za granicą.

Praca za granicą bez języka to naprawdę możliwe. Możesz pracować w budownictwie, sadownictwie, w produkcji przemysłowej. Albo wykonując prace sezonowe. W tych sektorach na pewno nikt nie będzie wymagał od Ciebie języka. Pracując za granicą możesz wykorzystać ten czas także na naukę języka obcego. W przyszłości pozwoli ci to na swobodniejszą komunikację z innymi, nawiązanie kontaktów zawodowych, jeszcze lepsze zarobki, a nawet awans.

Zobacz, jakie oferty pracy za granicą bez języka można znaleźć

 

Agencje pośrednictwa pracy mają w swojej ofercie wiele propozycji pracy za granicą bez języka i, co więcej, są to często oferty pracy za granicą z zakwaterowaniem i transportem bezpośrednio na miejsce pracy. Wśród ofert można znaleźć pracę dla:

Dekarza.

„Dekarz to nie tylko zawód, ale też ogromna satysfakcja z wykonanej pracy. I świadomość, że twoja praca przetrwa lata”.

Czyje to słowa? Najlepszego skoczka wśród dekarzy, czyli Adama Małysza 😊

Nie, wzrok cię nie myli. Adam Małysz, nasz Złoty Orzeł z Wisły z zawodu jest właśnie dekarzem.

Dekarz to zawód z długą tradycją. Był jednak czas, że przestał cieszyć się zainteresowaniem       i trafił na listę zawodów deficytowych. Jednak taki stan nie mógł trwać wiecznie i dzisiaj znów widzimy wzrost zainteresowania pracą dekarzy. Przecież to ich praca bezpośrednio chroni budowlę przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi. Dobrze wykonane poszycie dachowe ma ogromny wpływ na trwałość budynku.

A zatem – jak złapać pracę w tym zawodzie?Najlepiej potwierdzić swoje umiejętności doświadczeniem, a zostanie to docenione wysokimi zarobkami zwłaszcza za granicą. Pracy nigdy nie braknie, bo każdy budynek musi mieć dach. A jeśli chcesz pracować za granicą, ale nie znasz języka – nie szkodzi. Znajomość języka nie jest wymagana.

 

Zobacz ofertę:

 

Wykonując prace remontowo-wykończeniowe możesz liczyć na służbowy samochód!

Malowanie, szpachlowanie, regipsy, płytki, układanie terakoty i glazury. Do tej pracy nie potrzebujesz znajomości języka, ale musisz mieć doświadczenie.

Zobacz ogłoszenie:
Oferta pracy dla osób do prac remontowo-wykończeniowych w Niemczech.


Sprawdź inne oferty
pracy za granicą na stronie agencji pośrednictwa pracy.

 

    Skontaktuj się z nami!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922).