Praca za granicą dla pary – jakie oferty można znaleźć?

Wyjazd do pracy za granicę nadal często oznacza rozłąkę z najbliższą osobą. To kłopotliwe nie tylko dla młodych par, ale także dla tych, które są ze sobą już od wielu lat. Obecność drugiej bliskiej osoby, wzajemne wsparcie - to bardzo ważne, kiedy wyjeżdża się na wiele miesięcy. Dlatego coraz częściej na wyjazd do pracy za granicę decydują się pary. Jakie oferty pracy za granicą dla par można znaleźć? Na jakie warunki mogą liczyć zakochani? O tym napiszemy w dzisiejszym artykule.

Praca za granicą dla pary – zalety.

Praca za granicą dla pary – w ten sposób eliminujesz ryzyko poczucia samotności w obcym kraju.

Wyjazd do pracy za granicę bywa często stresujący, zwłaszcza ten pierwszy raz, kiedy wyjeżdża się do nieznanego kraju, zupełnie samemu, bez bliskiej osoby. Dlatego, warto zdecydować się na wspólny wyjazd. Strach przed „obcym” nie będzie już taki wielki, i zamiast skupiać się na obawach, będziesz mógł cieszyć się wyjazdem za granicę, oraz skupić się  na nowej pracy. Poza tym, kto wie, być może ta praca planowana na zaledwie kilka miesięcy – pozwoli wspólnie rozwinąć Wam skrzydła i zarobić na wymarzone wesele, dom czy mieszkanie.

Praca za granicą dla pary czy w pojedynkę? Która opcja opłaca się finansowo bardziej?

Wyjeżdżając do pracy za granicę – zwłaszcza na własną rękę – najczęściej musisz ponosić koszty mieszkaniowe i spożywcze. Wyjeżdżając w pojedynkę, te koszty ponosisz samodzielnie. We dwójkę jest po prostu taniej. Wszystkie codzienne wydatki można podzielić na pół i tym samym więcej zaoszczędzić.

Zwłaszcza koszty wyżywienia znacząco maleją. Wspólny budżet domowy pozwala na lepszą organizację wydatków, oraz na zaoszczędzenie pieniędzy – tak potrzebnych na wymarzony cel.

Gdzie szukać oferty pracy za granicą dla pary?

Pracę za granicą możesz znaleźć samodzielnie w Internecie lub po prostu udać się do biura pracy, które dysponuje mnóstwem takich ofert. Pracę dla pary można znaleźć wszędzie tam, gdzie poszukiwanych jest wielu pracowników. Czyli, np. w hotelach, restauracjach, na gospodarstwie, w sadownictwie, a także w branży produkcyjnej i magazynowej.

Pamiętaj jednak, że jeśli już znajdziesz interesującą ofertę dla siebie i dla twojej drugiej połówki, warto aby każdy aplikował osobno, ponieważ pracodawca potrzebuje danych dwóch osób. A na końcu CV czy w wiadomości wspomnij o chęci wyjazdu w parze.

 

Strona, na której znajdziesz oferty pracy za granicą dla pary

Jeśli szukasz ofert pracy za granicą dla pary, zajrzyj na stronę:

https://www.euro-kontrakt.eu/pl/oferty-pracy/

Na tej stronie, znajdziesz m.in. ofertę pracy przy zbiorze i sorcie szparagów w Holandii i w Niemczech, ofertę dla kucharza/kelnera/pokojówki w Niemczech oraz wiele innych.

Nawet jeśli na stronie z ogłoszeniami nie jest napisane wprost, że jest to oferta dla par, dopytaj o taką możliwość. Najczęściej usłyszysz, że nie ma najmniejszego problemu z wyjazdem we dwójkę do oferowanej pracy.

Warunki pracy dla par:

  • Zwiększony komfort pracy – ponieważ wiesz, że pracujesz z bliską ci osobą.
  • Czasem zdarza się, że pracodawca oferuje pracę parze w swoim zakładzie, ale na różnych stanowiskach w zależności od doświadczenia i umiejętności każdej osoby z pary – musisz liczyć się z taką opcją.
  • Korzystając z zakwaterowania oferowanego przez biuro pracy istnieje możliwość wspólnego mieszkania.
  • Wspólny budżet domowy może pozwolić Ci na odłożenie większej wypłaty na wymarzone cele.
  • Umowa, wynagrodzenie i urlop – każdy pracownik traktowany jest indywidualnie.

Podsumowanie

Wyjechać do pracy za granicę w pojedynkę czy w parze? Zdecydowanie – w parze! Trudności i formalności łatwiej pokonuje się razem. Możesz liczyć na wsparcie
i bezpieczeństwo w nowym, nieznanym miejscu. I co więcej: praca we dwoje to podwójna szansa na zarobienie sensownej ilości pieniędzy.

Wyjazd do pracy za granicę dla pary to także szansa na przeżycie wspólnej przygody,
a czasem nawet rozpoczęcia życia od zera w nowym miejscu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Skontaktuj się z nami!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922).