Pracownik fizyczny- jakie wymagania stawiane są wobec pracownika fizycznego i, jak błysnąć w trakcie rozmowy rekrutacyjnej? Porady.

Pracownik fizyczny to bliżej niezdefiniowany zawód. Tym mianem określa się głównie osoby wykonujące pracę z wykorzystaniem siły mięśni, zwinności, precyzji, ale nie tylko. Pracownik fizyczny wykorzystuje w pracy nie tylko siłę swoich mięśni, ale także umiejętność planowania działań czy przewidywania zdarzeń oraz wiedzę techniczną, zdolności organizacyjne itp. Charakter powierzanych mu zadań jest ściśle związany z profilem działalności firmy. Od pracownika fizycznego nie wymaga się wykształcenia - jedynie w przypadku bardziej specjalistycznych branż obowiązkowe jest posiadanie wykształcenia zawodowego.

Pracownicy fizyczni poszukiwani są w wielu branżach.

Pracownicy fizyczni mogą związać się z różnymi branżami, na przykład z przemysłem spożywczym, motoryzacyjnym, elektronicznym czy budowlanym.

Jeśli należysz do grona osób wykonujących pracę fizyczną, dowiedz się więcej na temat specyfiki rozmowy kwalifikacyjnej na stanowiska fizyczne. Spotkanie rekrutacyjne wówczas przebiega inaczej niż w przypadku prac biurowych.

Pracownik fizyczny – wymagane kwalifikacje. 

Pracownik fizyczny starając się o pracę w branży specjalistycznej musi najczęściej przedstawić dowód ukończenia specjalistycznego kursu czy zaświadczenie 

o możliwości wykonywania obowiązków na danym stanowisku. Takim zaświadczeniem może być np. dokument potwierdzający ukończenie kursu operatora wózka widłowego czy wózków elektrycznych lub dokument umożliwiający pracę na wysokości powyżej 3 metrów itp. Jeszcze przed rozmową kwalifikacyjną, pracodawca informuje kandydata o konieczności posiadania takiego zaświadczenia.

Pracownik fizyczny – bardzo często wymaga się od niego sprawności fizycznej. 

Dobra forma przydaje się nie tylko w życiu prywatnym, ale i zawodowym. I, jeśli czasem zastanawiasz się czy pracodawcy żartują, wymagając posiadania dobrej kondycji, siły fizycznej czy sprawności ruchowej – nie żartują. Nadal jest to jedno z popularniejszych oczekiwań względem pracownika, także w zagranicznych ofertach pracy.

Jednym z takich zajęć jest praca dla pilarza w Norwegii:https://www.euro-kontrakt.eu/pl/oferty-pracy/oferta-dla-pilarz-w-norwegii/. 

Inne wymagania wobec pracownika fizycznego.

Obecnie pracodawcy coraz częściej poszukują osób nie tylko sprawnych fizycznie, ale także posiadających prawo jazdy kat. B, a w przypadku pracy za granicą dodatkową umiejętnością (często niewymaganą) może być także znajomość języka obcego.

Sprawdź oferty pracy: ://www.euro-kontrakt.eu/pl/oferty-pracy/

Czym może błysnąć pracownik fizyczny na rozmowie kwalifikacyjnej? 

Siła fizyczna i doświadczenie czasem mogą okazać się niewystarczające. Czym więc przekonać do siebie pracodawcę? 

Zaprezentuj swoje kompetencje miękkie – takie jak sumienność, dokładność czy umiejętność pracy zespołowej. 

Komunikuj także o gotowości do pracy zmianowej – to olbrzymi, ponieważ w niektórych firmach praca odbywa się nawet 24 godziny na dobę. 

Wykaż się pewnością siebie, umiejętnością opowiadania o swoich poprzednich miejscach zatrudnienia, o zaangażowaniu w pracę czy o dodatkowych pasjach.

Pamiętaj o tym, że polscy specjaliści cieszą się ogromnym poważaniem w Europie – są rozpoznawani jako ludzie rzetelni, dokładni i pracowici. 

Koniecznie, pochwal się, jeśli masz na koncie wyjazdy zarobkowe za granicę. 

A jeśli znasz język obcy, to dla ciebie fantastycznie!  Twój wizerunek jako przyszłego pracownika staje się jeszcze atrakcyjniejszy! 

    Skontaktuj się z nami!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922).