Problem z pozyskaniem personelu, czyli tzw. rynek pracownika.

Aby uniknąć problemów związanych z pozyskaniem pracownika, zleć to profesjonalistom. Dowiedz się dlaczego agencja pośrednictwa pracy może Ci w tym pomóc.

Pozyskiwanie nowych pracowników w dzisiejszych czasach – jak uniknąć problemów?

Przedsiębiorcy, którzy stają przed zadaniem znalezienia pracownika o konkretnych kwalifikacjach, nie mają w dzisiejszych czasach łatwo. Mamy do czynienia z rynkiem pracownika, gdzie to nie pracodawca, a pracownik może przebierać w ofertach. Jak uniknąć problemów związanych z brakiem rąk do pracy? Pozyskiwanie nowych pracowników warto zlecić doświadczonej agencji zatrudnienia, takiej jak np. Euro-Kontrakt.


Rynek pracownika – co to oznacza dla pracodawcy?

Już od dłuższego czasu rynek pracownika jest faktem niskie bezrobocie spowodowało, że dziś to pracownik może przebierać w ofertach pracy. Duża konkurencja na rynku oraz deficyt chętnych rąk do pracy sprawiają, że pracodawcy mają coraz większe problemy w utrzymaniu i uzupełnieniu swojej kadry. Przekłada się to bezpośrednio na problemy w utrzymaniu ciągłości pracy przedsiębiorstwa, nie wspominając już o jego rozwoju. Niedobór rąk do pracy to poważny powód do stresu przedsiębiorców, zwłaszcza że samodzielne pozyskiwanie nowych pracowników nie jest już tak łatwe jak jeszcze parę lat temu. Nie wystarczy zamieścić ogłoszenia w internecie, by grupa wykwalifikowanych fachowców sama zapukała do działu HR. Samodzielna rekrutacja jest nie tylko czasochłonna, ale i kosztowna, a co gorsza – nie daje gwarancji znalezienia potrzebnego specjalisty na czas.

Jak uniknąć problemów z pozyskiwaniem nowych pracowników?

By jak najefektywniej wykorzystać moce przerobowe firmy, szukanie personelu warto zlecić profesjonalistom, skupiając się w tym czasie na core biznesu. Dobrym rozwiązaniem jest zgłoszenie się po pomoc do agencji pracy tymczasowej, której specjalizacją jest pozyskiwanie nowych pracowników o konkretnych kwalifikacjach. Przede wszystkim dobre agencje pracy doskonale znają rynek, a ponadto posiadają szerokie bazy kontaktów oraz swoje wypracowane metody docierania do nowych kandydatów. Współpraca z agencją pracy to również mniej formalności prawnych związanych z zatrudnieniem nowego pracownika. To agencja pracy przejmuje na siebie biurokrację, koszty związane z rekrutacją i zatrudnieniem pracownika, a także w razie potrzeby odpowiada przed organami kontrolującymi. Warto postawić na agencję zatrudnienia, która oferuje nie tylko pomoc w rekrutacji pracowników, ale również służy wsparciem przy wyborze najlepszej formy zatrudnienia nowej kadry oraz poradami prawnymi, związanymi z zarządzaniem zasobami ludzkimi, oraz

Euro-Kontrakt – obszerna baza Twoich potencjalnych pracowników

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży kadr i rekrutacji i naszym szerokim kontaktom w Polsce i za granicą możemy zaproponować bardzo korzystne warunki współpracy. Posiadamy obszerną bazę kandydatów z Polski i Ukrainy, a ponadto otrzymaliśmy pozwolenie na pozyskiwanie nowych pracowników z Demokratycznej Republiki Kongo, dzięki czemu jesteśmy w stanie w krótkim czasie znaleźć pracownika o konkretnych kwalifikacjach i doświadczeniu. Oferujemy różne formy współpracy, w tym między innymi podwykonawstwo, czyli wykonywanie usług przez osoby  posiadające zarejestrowaną działalność gospodarczą. Zaletą tego typu rozwiązania jest brak uciążliwej biurokracji i wnikliwych kontroli z UP, a także brak dodatkowych opłat związanych z nowym pracownikiem i możliwość wliczenia rachunku za wykonywaną przez niego pracę w koszty firmy. Kolejną oferowaną przez nas formą współpracy jest oddelegowanie pracowników. Jako doświadczona agencja zatrudnienia aktywnie wspieramy naszych partnerów – nie tylko przy pozyskiwaniu nowych pracowników, ale również w kwestiach prawnych, związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi.

    Skontaktuj się z nami!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922).