Praca sezonowa za granicą. Jak jej szukać i ile możesz zarobić?

Słyszałeś, że w pracy sezonowej za granicą można zarobić nawet 7500 zł miesięcznie? Boisz się jednak spróbować? Z tego artykułu dowiesz się jak szukać pracy za granicą oraz czego możesz oczekiwać. Praca sezonowa za granicą to okazja do zarobienia więcej niż w kraju w dużo krótszym czasie. Prócz statystyk mamy również informacje od tych, którzy wiele razy pracowali sezonowo za granicą. Wyjeżdżali niejednokrotnie do pracy za granicą, co oznacza, że każdorazowo byli zadowoleni. Jak znaleźć pracę, która umożliwi ci zarobienie potrzebnych pieniędzy w przyjaznych warunkach?

W jakich branżach znajdziesz oferty pracy sezonowej za granicą?

Przede wszystkim słowo „zbiory” – to hasło, które najczęściej pojawia się w ofertach dotyczących zatrudniania do pracy sezonowej. To samo pokazują statystyki. Oferty pracy sezonowej za granicą przy zbiorach zdecydowanie dominują. Zbiory owoców, warzyw, czy praca w szklarni zwykle stanowią około 62% wszystkich dodanych oferty prac sezonowych.

Krajami najchętniej wybieranymi przez Polaków są: Niemcy, Szwecja oraz Holandia ale także Francja. Poza względną bliskością kraju (dojazd np. do Niemiec z Polski to około 8-10 h) w tej pracy nie musisz znać języka.

Przykładowa oferta pracy przy zbiorach w Szwecji -> Zobacz.

Poza ofertami pracy przy zbiorach, często można znaleźć oferty pracy w branżach: turystycznej, gastronomicznej, hotelarskiej, oraz rolnictwie, budownictwie czy magazynie.

W ostatnich latach obserwowaliśmy szczególne zainteresowanie ogłoszeniami, które dotyczyły wykonywania prostych prac fizycznych, niewymagających znajomości języka czy specjalnych kwalifikacji.

O ile praca przy zbiorach często jest ograniczona porą roku i sezonowością (nieuniknione przerwy np. okresie zimowym), o tyle praca sezonowa w zawodzie kelnera czy pokojówki często przeradza się w pracę na stałe. Oferty dotyczące pracy sezonowej za granicą pojawiają się w gorących okresach np. wakacyjnym, jednak często po kilku miesiącach taki sposób na zarobek okazuje się doskonała pracą na stałe.

Z podobnej oferty skorzystała niedawno 47-letnia pani Maria i jej 23-letnia córka Aneta. Dla mamy i córki miała być to z początku praca sezonowa – jednak zamieniła się w pracę na stałe. Do Polski wracają tylko na kilka dni co miesiąc.

Ile zarabia się w pracy sezonowej za granicą?

W poprzednich latach średnie wynagrodzenie w pracy sezonowej związanej ze zbieraniem warzyw czy owoców wahało się między 9,60 a 10,50 euro za godzinę, natomiast stawki godzinowe dla zawodów takich jak kelner czy pokojówka dochodzą nawet do 12 euro za godzinę. Oczywiście im bardziej wymagający zawód tym stawki za godzinę rosną.

Różnią się też one w zależności od długości współpracy. Jeśli zdecydujemy się na pracę sezonową co roku, nasz zagraniczny pracodawca może nas docenić i otrzymamy wtedy podwyżkę.

Np. według danych z 2018 roku, w skali miesiąca, wysokość płaconej pensji w pracy sezonowej za granicą wahała się między 1612,80 a 1755,60 euro.W przeliczeniu na złotówki to kwoty między 6967,30 a 7584,20 zł brutto miesięcznie.

Dla porównania, pracując sezonowo w Polsce np. przy zbiorach, można zarobić 2500-4000 zł brutto miesięcznie.

Praca sezonowa za granicą ma jeszcze jeden plus: dobrze płatne nadgodziny, co pozwala na jeszcze wyższe wynagrodzenie miesięczne – zaznaczają pracownicy, z którymi jesteśmy                   w stałym kontakcie.

Jak znaleźć pracę za granicą, która pozwoli ci tyle zarobić?

Niemcy, Austria, Belgia, Szwecja. Ofert pracy sezonowej za granicą jest mnóstwo. Jak znaleźć pracę dla siebie u uczciwego pracodawcy?

Chcesz zarobić sensowne pieniądze, ale np. nie znasz języka, więc nie zadzwonisz do pracodawcy i nie przekonasz się czy to prawdziwa oferta pracy, czy może jakieś oszustwo?  Nie znasz rynku zagranicznego, boisz się że będziesz mieć trudność ze znalezieniem mieszkania lub dojazdami?

To wszystko sprawia, że boisz się spróbować. Dlatego w takiej sytuacji zachęcamy do kontaktu z nami. Podpowiemy Ci w jakiej pracy możesz odnaleźć się bez języka, gdzie znajdziesz pracę odpowiednią do twoich kwalifikacji, a ponadto – zapewniamy transport oraz zakwaterowanie.

Pierwsze kroki za granicą na pewno będą dzięki temu dla Ciebie łatwiejsze, a za rok… kto wie! Może znajdziesz pracę, która stanie się twoim stałym źródłem dochodu.

    Skontaktuj się z nami!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922).